Tajemnica Nawiedzonego Lasu

wyd. Foksal, 2015

Jest listopad 1953 roku, minęły już dwa miesiące od wakacji w Markotach, które przewróciły do góry nogami życie trzynastoletniej Niny. Bo czy zwykłą nastolatkę może spotkać to, co ją? Po spotkaniu z aniołami zachowała odziedziczoną po zmarłym Wybrańcu wyjątkową przenikliwość umysłu, a na dokładkę dostała moc, której nie jest w stanie kontrolować. W dodatku w każdej chwili mogą przyjść po nią ONI, komuniści, którzy zwalczają anioły, zamykają ludzi w więzieniach i torturują…
Kiedy pewnego dnia w jej szkole zjawiają się sierżant Sowa i porucznik Lis, Nina nie jest specjalnie zdziwiona. Zabierają ją do Instytutu Totenwald pod wschodnią granicę. Oprócz niej są tam także inne dzieci, które miały kontakt z magią aniołów, w tym również jej przyjaciele z Markotów: Tamara, Jacek, Hubert i Mariusz. Wszyscy poddani są ścisłemu rygorowi, dnie wypełnia im ciężka praca, a dodatkowo ciągle wzywani są na przesłuchania i badania. Każdy, komu magia wymknie się spod kontroli, otrzymuje czerwoną kartkę i znika bez śladu.
Z Instytutu nie da się uciec, w otaczającym go lesie czai się groza, mgła skrywa czerwonookie upiory ze szczypcami zamiast dłoni. Nieopodal zaś znajduje się opuszczona wioska węglarzy, z której, jak się wydaje, wzięła swój początek magia, rozprzestrzeniająca się po całym kraju. Jakie tajemnice skrywa porzucona osada? Kto okaże się prawdziwym wrogiem – upiorne monstra czy może komuniści? I czego tak naprawdę chcą od Niny ubecy?
Kontynuacja Tajemnicy Diabelskiego Kręgu naprawdę potrafi zmrozić krew w żyłach. Tej książki lepiej nie czytać po ciemku.

RECENZJE:

Tajemnica Nawiedzonego Lasu z pewnością spodoba się wszystkim fanom pierwszej części oraz tym, którzy cenią sobie twórczość Kańtoch. Autorka ponownie świetnie komponuje ze sobą wątki fantastyczne i kryminalne. Przygód, niebezpieczeństw, a przede wszystkim grozy - nie zabraknie. 

Tajemnica Nawiedzonego Lasu to naprawdę dobra książka. Anna Kańtoch jest sprawdzoną autorką, na której można polegać. Jeśli więc macie ochotę na porządną fantastykę w rodzimym wydaniu, gdzie bohaterowie mają znane polskie imiona, a akcja dzieje się w naszym kraju, a do tego lubicie książki z nutką tajemnicy i dreszczykiem, koniecznie sięgnijcie po Tajemnicę Nawiedzonego Lasu i Tajemnicę diabelskiego kręgu!

Druga przygoda Niny Pankowicz zdecydowanie trzyma poziom swojej poprzedniczki, dając czytelnikowi sporą dawkę wrażeń. Choć dużo aspektów powieści uległo pewnej zmianie, absolutnie nie wyszło to tekstowi na gorsze - raz jeszcze dostajemy produkt dopracowany, plasujący się zdecydowanie w czołówce swojego gatunku


9 komentarzy:

 1. Kiedy następna część? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak napiszę, a wydawnictwo zgodzi się wydać... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A jest plan ile będzie części? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pomysły na pięć-sześć, ale co z tego wyjdzie, to nie wiem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że jednak wyjdzie, gdyż bardzo chciałabym coś jeszcze przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. To się zgadzamy, bo ja bardzo chciałabym coś jeszcze z tej serii napisać i wydać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. W takim razie nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż będzie coś wiadomo...

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień dobry, czy wiadomo, co z dalszymi częsciami powieści? Ciągle liczę, że kiedyś ukaże się trzeci tom...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeci tom właśnie teraz piszę, jeśli wydawnictwo się po drodze nie rozmyśli (co jest możliwe, niestety), to będzie...

   Usuń