13. anioł

wyd. Fabryka Słów, 2007

OPIS WYDAWCY:

Tych 12 dni wstrząśnie miastem, bo 13. anioł ma iście szatański plan.
Dzień 1. Sądziłem, że aniołowie mają skrzydła.
Dzień 2. Przesłuchaj płytę i zniszcz.
Dzień 3. Nemuel zapowiadał: w Getteim zakwitną wiosenne kwiaty, które zwiędną, nim nadejdzie wieczór.
Dzień 5, 6 i 6 kolejnych to walka o miasto – pod anielskimi skrzydłami - skazane na zagładę.
Ratują je: milioner bankrut, który naprawdę żyje dopiero wtedy, gdy próbuje się zabić, prywatny detektyw ze złamanym sercem, kobieta uwięziona w ciele dziecka, cyniczna gwiazda srebrnego ekranu.

W tej książce, i ludzie, i anioły, radzą sobie jak mogą...

RECENZJE:


13 anioł to książka, w której autorka z wrażliwością opowiada o miłości, przyjaźni i śmierci, ale nie stosuje zbędnego patosu i mdłej ckliwości. Tu rządzi realizm. Uczucia są naturalne, a wydarzenia układają się w spójną całość. Dlatego z radością stwierdzam, że czwarta już książka Anny Kańtoch to pozycja naprawdę godna polecenia.
Poltergeist

...można 13 anioła polecić osobom, które lubią poznawać rozwiązanie historii dopiero na końcu. Powieść spodobać się też może każdej osobie, która pozytywnie odbiera kolaż naszej rzeczywistości z elementami fantasy.
Gildia

Powieść napisana jest z dużą dbałością o szczegóły, zarówno jeżeli chodzi o konstrukcję fabuły, jak i elementy świata przedstawionego. Autorka zapoznaje nas z plastycznym, namacalnym, bogatym kulturowo światem i ciekawymi sylwetkami bohaterów.
Paradoks

Kańtoch bardzo sprytnie prowadzi intrygę. Powoli, cza­sem wręcz leniwie, ale zawsze z pewną iskrą, która nie pozwala się oderwać od lektury. Wyraziści i niejedno­znaczni bohaterowie nakreśleni kilkoma celnymi zda­niami nie tak do końca są pozytywni. Nikt i nic bowiem czarno białe w Getteim nie jest. Autorka stanowczo i kon­sekwentnie ujawnia kolejne tajemnice zmierzając do prze­wrotnego i zaskakującego finału. Ma ona zjawiskowo lek­kie, przystępne pióro i przy jego pomocy kreśli świat nie tyle prawdopodobny, co urzekający swą wielobarwnością i pomysłowością.
Carpe Noctem

Krótko mówiąc, 13 anioł to po prostu świetny kryminał w fantastycznym świecie, od którego lektury wprost nie sposób się oderwać.
ksiazki.wp.pl (1)

Autorka i tym razem serwuje kryminał, ale jest to kryminał w konwencji urban fantasy. Jej proza jak zwykle uwodzi zarazem prostotą, zwięzłością i obrazowością języka oraz szczegółowością i konsekwencją w kreacji świata, tak istotną we wszelkich odmianach fantastyki.
ksiazki.wp.pl (2)

Kańtoch specjalizuje się w kryminalnej intrydze – w „13 aniele” również mamy do czynienia z czymś, co na swój użytek nazywam „fantasy kryminał”. Jako czytelniczka niezliczonej ilości powieści i opowiadań „detektywistycznych”, poczułam się mile zaskoczona precyzją, z jaką autorka dawkowała mi wiedzę, podsuwała tropy, myliła i gmatwała moje prywatne śledztwo.
Fahrenheit

Wskazówki pojawiają się stopniowo. Najpierw powoli, kropelka po kropelce, potem obficiej, w miarę jak rozwija się akcja, by w końcu lunąć niepohamowaną strugą do kulminacji. Bardzo udatnie jest to wykonane – czytelnik daje się wciągnąć w grę w odnajdowanie prawdy na równi z bohaterami i aż do zakończenia nie ma ochoty na rezygnację z poszukiwań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz