czwartek, 1 czerwca 2017

Czerwcowe aktualności

Zamiast aktualności zapowiedź najważniejszej (oczywiście dla mnie) premiery czerwca, czyli "Wiary". To drugi kryminał, który napisałam, mam nadzieję, że lepszy, albo przynajmniej trzymający poziom - ale to już ocenią czytelnicy.
W każdym razie premiera 14 czerwca, w okolicach tej daty wypatrujcie też na blogu konkursu, w którym będzie można wygrać książkę.

Lato 1986 roku jest wyjątkowo upalne. Leniwy spokój sennej miejscowości letniskowej zakłóca tylko grupka hippisów protestujących przeciw budowie elektrowni jądrowej. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego poranka na torach kolejowych odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Nikt nie wie, kim jest i skąd się wzięła.
Młody proboszcz, który znalazł ciało, nie może przestać myśleć o zbrodni. Jego poprzednicy znikali z miasteczka w niejasnych okolicznościach, ale kiedy próbuje się czegoś o nich dowiedzieć, trafia na ścianę milczenia. Czyżby pogłoski o przeklętej parafii miały w sobie ziarno prawdy? Kto postawił przed laty krzyż przy torach i dlaczego zostawia przy nim świeże kwiaty?
Śledztwo, które prowadzi wezwany do Rokitnicy kapitan Witczak, idzie dość opornie. Miejscowi niechętnie dzielą się tajemnicami, nie chcą wywoływać duchów przeszłości.
Wierzą, że zło nadejdzie ze wschodu. Ale to nieprawda – ono już tu jest…


1 komentarz:

  1. Czekam niecierpliwie. "Łaska" była jedną z najlepszych powieści ostatnich lat. Mam nadzieję, iż nowa powieść będzie w podobnym klimacie.
    pozdrawiam serdecznie
    tommy z Samotni

    OdpowiedzUsuń