piątek, 18 września 2015

Kapitularz już za tydzień!

Jak wspominałam wcześniej w dniach 25 - 27 września pojawię się na łódzkim Kapitularzu. Będę tam miała dwa punkty programu, oba w sobotę:

o 13:00 będzie to coś w rodzaju spotkania autorskiego - piszę "coś w rodzaju", bo formuła ma być trochę nietypowa (forma towarzyskiej rozmowy przy herbacie);

o 18:00 natomiast wezmę udział w dwugodzinnym panelu "Miasto, Magia, Maszyna".

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam. ;)

czwartek, 10 września 2015

Światy Dantego - rozstrzygnięcie konkursu

Ponieważ od ogłoszenia konkursu minął równy tydzień, pora na rozstrzygnięcie konkursu. Niniejszym więc informuję, że książki wygrywają:

Wojciech Kowalski - za Słowackiego i Stańczyka ;)

oraz

Artur Nowrot - za Erica Dravena i Flasha ;)

Odpowiedzi "Jordan" i "Finnen" też bym uznała, gdyby były ciut bardziej rozbudowane, same imiona/nazwiska to faktycznie trochę mało - zwłaszcza że jedno z nich jest oczywiste. ;>

Zwycięzców proszę o info na adres: anneke(małpa)poczta.onet.pl
-dokąd wysłać książkę;
-czy ma być z autografem/dedykacją (jeśli tak, to jaką).

A wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, bardzo dziękuję i zapraszam ponownie na początku listopada - wtedy do wygrania będzie "Tajemnica Nawiedzonego Lasu". ;)

wtorek, 8 września 2015

Tajemnica Nawiedzonego Lasu - 4 listopada

Na facebookowej stronie Uroborosa pojawiła się oficjalna zapowiedź "Tajemnicy Nawiedzonego Lasu". Data premiery to 4 listopada.

Jest listopad 1953 roku, minęły już dwa miesiące od wakacji w Markotach, które przewróciły do góry nogami życie trzynastoletniej Niny. Bo czy zwykłą nastolatkę może spotkać to, co ją? Po spotkaniu z aniołami zachowała odziedziczoną po zmarłym Wybrańcu wyjątkową przenikliwość umysłu, a na dokładkę dostała moc, której nie jest w stanie kontrolować. W dodatku w każdej chwili mogą przyjść po nią ONI, komuniści, którzy zwalczają anioły, zamykają ludzi w więzieniach i torturują…
Kiedy pewnego dnia w jej szkole zjawiają się sierżant Sowa i porucznik Lis, Nina nie jest specjalnie zdziwiona. Zabierają ją do Instytutu Totenwald pod wschodnią granicę. Oprócz niej są tam także inne dzieci, które miały kontakt z magią aniołów, w tym również jej przyjaciele z Markotów: Tamara, Jacek, Hubert i Mariusz. Wszyscy poddani są ścisłemu rygorowi, dnie wypełnia im ciężka praca, a dodatkowo ciągle wzywani są na przesłuchania i badania. Każdy, komu magia wymknie się spod kontroli, otrzymuje czerwoną kartkę i znika bez śladu.
Z Instytutu nie da się uciec, w otaczającym go lesie czai się groza, mgła skrywa czerwonookie upiory ze szczypcami zamiast dłoni. Nieopodal zaś znajduje się opuszczona wioska węglarzy, z której, jak się wydaje, wzięła swój początek magia, rozprzestrzeniająca się po całym kraju. Jakie tajemnice skrywa porzucona osada? Kto okaże się prawdziwym wrogiem – upiorne monstra czy może komuniści? I czego tak naprawdę chcą od Niny ubecy?
Kontynuacja Tajemnicy Diabelskiego Kręgu naprawdę potrafi zmrozić krew w żyłach. Tej książki lepiej nie czytać po ciemku…


czwartek, 3 września 2015

Światy Dantego - konkurs

Mam do rozdania dwa egzemplarze "Światów Dantego" czyli zbioru moich opowiadań - na życzenie z autografem i/lub dedykacją, wysyłam pocztą na własny koszt, w Katowicach możliwy odbiór osobisty.
Aby zdobyć egzemplarz, wystarczy odpowiedzieć na podchwytliwe pytanie, a mianowicie co (lub kogo) przedstawiają poniższe okładki:


Nie ma złych ani dobrych odpowiedzi, co więcej, odpowiedzi niekoniecznie muszą być związane z treścią książki (tak, wiem, że ten gość u góry to TEORETYCZNIE miał być Jordan, ale teoria jest tylko teorią, nie?) Honoruję więc wszystkie odpowiedzi, także te najbardziej zwariowane, a autorzy/autorki najciekawszych otrzymają ode mnie książki.
Czas - powiedzmy tydzień, czyli do przyszłego czwartku.

wtorek, 1 września 2015

Wrześniowe aktualności

We wrześniu najpierw wpadnę na Chrzanowskie Dni Fantastyki, aby ogłosić laureatów konkursu literackiego "Pigmalion fantastyki". Znaczy, tak konkretnie to ogłaszać pewnie będą Misiek Cholewa i Paweł Majka, czyli dwaj pozostali jurorzy, bo ja kiepsko wypadam na scenie, niemniej tam też będę.
25-27 września z kolei wybieram się na łódzki Kapitularz. Nie wiem jeszcze, w jakich punktach będę brać udział, ale jak się dowiem, dam znać.

Literacko po staremu, czyli "Tajemnica Nawiedzonego Lasu" oraz "Łaska" czekają na wydanie, a kolejny kryminał się pisze się.