niedziela, 6 stycznia 2013

Głos Fantastyki

Można już pobrać z tej strony nowy numer pisma sieciowego "Głos Fantastyki", w którym można znaleźć m.in. wywiad ze mną.

Okładka "Głosu..." wygląda tak:Poza tym przypominam, że w kioskach wciąż jest numer "Opowieści Niesamowitych" z opowiadaniem "Pięć dziwnych nocy wigilijnych".


Hmm, muszę powiedzieć, że w konkursie na ładniejszą okładkę zwycięża bezapelacyjnie "Głos...", ale z drugiej strony, opowiadanie to jednak opowiadanie. :)

tutaj recenzja poprzedniego numeru, popełniona przez Agnieszkę Szady.

Poza tym z rzeczy nieczasopismowych skończyłam ostatnio opowiadanie erotyczne (rozważam podtytuł: "Jak dzięki zbrodni doskonałej zostać gejem w weekend" :P), a teraz usiłuję napisać opowiadanie steampunkowe, lecz chwilowo wychodzi mi coś w stylu pozytywistycznej nowelki. Cóż, może się rozkręci. :)


3 komentarze:

  1. Nie pisz pozytywistycznej nowelki, ja cię proszę. Ale ten erotyk brzmi ciekawie, trochę w stylu Cierpień Timothy'ego Cavendisha.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pisz! pisz! "Kamizelka" to jedno z najlepszych opowiadań ever (obok Rzeki dwóch serc i Czterdziestego pierwszego) :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Prawda, choć "Kamizelka" nie wydaje mi się typowo pozytywistyczna, bo to jednak przede wszystkim tekst o wzruszającej miłości dwojga ludzi, nie o ciężkiej pracy u podstaw i niedoli chłopów/robotników/wszystkich nieodpowiednio urodzonych. Z drugiej strony też mówię "pisz". Wielu autorów steampunkowych zapomina, że dziewiętnasty wiek to jednak był syf i nie składał się z samych zegarków, wynalazków i jeżdżenia powozami, jeśli Anneke dla odmiany postanowi pokazać trochę syfu, to zniosę nawet pozytywistyczną nowelkę :)

    OdpowiedzUsuń